Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dunakanyari Napok
    PILIS HÍREK
    Facebook Instagram YouTube
    • HÍREK
    • BŰNÜGY
    • KULTÚR
    • SPORT
    • PROGRAMOK
    • EGÉSZSÉG
    • ÉLETMÓD
    • VIDEÓ
    • KAPCSOLAT
    Dunakanyari Napok
    Közélet

    Rekord mennyiségű felajánlás érkezett az ország legnagyobb élelmiszergyűjtésére

    2021.12.29.
    MEGOSZTÁS Facebook Email WhatsApp Copy Link
    Kövess minket!
    Facebook
    Adományt gyűjtenek a kosdi és szokolyai önkéntesek
    Hirdetés

    Rekord mennyiségű felajánlás, 348 tonna tartós élelmiszer gyűlt össze a Magyar Élelmiszerbank Egyesület karácsonyi adománygyűjtő akciójában, amit november 19-21 között bonyolítottak le az ország 160 településén 315 áruházban 6500 önkéntes részvételével. A felajánlott termékekből 70.000 élelmiszercsomagot állítottak össze, amiket rászorulókhoz juttattak el az ünnepi időszakban.

    Ahogy 2006 óta minden évben, az Élelmiszerbank idén is közös segítségnyújtásra hívta az ország lakosságát, hogy könnyebbé tegyék az ünnepi időszakot a nehézsorsú embertársaink számára. Azt kérték, hogy aki teheti, a hétvégi vásárlása során gondoljon a nélkülöző emberekre, családokra, és vegyen valamilyen tartós élelmiszert az ő számukra is. A felhíváshoz az ország 315 áruházában lehetett csatlakozni, a vevők a kasszák után kialakított gyűjtőpontokon adhatták le adományaikat az Élelmiszerbank önkénteseinek.

    Zombori Zsuzsanna a Kosdi Önkéntesek vezetője a Dunakanyari Napok kérdésére elmondta, nagy sikerrel zárult az adománygyűjtő akció. A három napig tartó időszak alatt önkénteseikkel összesen 4700 kg élelmiszer adományt gyűjtöttek össze. A kosdi és szokolyai önkéntesek jótékonysági tevékenységéről korábban már itt írtunk.

    A 348 tonnás végeredmény azt jelenti, hogy a vásárlók a háromnapos akció minden percében 223 kilogramm tartós élelmiszert adtak össze a jó célra. Elsősorban olyan alapvető fontosságú termékek érkeztek, mint tészta, konzervek, rizs, liszt, cukor és étolaj – de az összegyűjtött bébiétel, tartós tej és különféle édességek is fontos részét képezték az élelmiszercsomagoknak.

    HAJTSD A SZTORIKAT!  Vitályos Eszter: a Dunakanyarban élők békére, biztonságra és szuverén politikára vágynak

    A Tesco az adományt ebben az évben is kiegészítette az áruházlánc üzleteiben november 19. és 21. között összegyűjtött tartós élelmiszerek értékének 20 százalékával pénzadomány formájában, hogy ezzel segítse az Élelmiszerbank működését és a nélkülözők év közbeni ellátását is.

    A tartós élelmiszereket az Élelmiszerbank országszerte 300 karitatív szervezet közreműködésével juttatja el a rászorulókhoz. Összesen 70.000 ember részesült a felajánlásokból, elsősorban nagycsaládosok, idős emberek, fogyatékkal élők, hajléktalanok, gyermekotthonok lakói és további szociális intézmények gondozottjai.

    „Most a legapróbb segítségre is szükségük van. Köszönjük minden adományozónak, önkéntesnek és a partnereinknek, akik ezt felismerték.”

    „Nemcsak az ünnepek miatt bír hatalmas jelentőséggel az adománygyűjtés eredménye. A koronavírus negyedik hulláma és az élelmiszerárak növekedése sajnos éppen a legkiszolgáltatottabb rétegeket érinti a legsúlyosabban. Most a legapróbb segítségre is szükség volt. Köszönjük minden adományozónak, önkéntesnek és a partnereinknek, akik ezt felismerték” – értékelte a gyűjtést Cseh Balázs, a Magyar Élelmiszerbank Egyesület elnöke.

    adománygyűjtés Magyar Élelmiszerbank Egyesület Tesco Zombori Zsuzsanna
    ElőzőUtcák aszfaltozásával és a polgármesteri hivatal felújításával végződött az év Vácdukán
    Következő Tudtátok? Szilveszterre esik az éves virslifogyasztás ötöde

    Ezek is érdekelhetik

    Vitályos Eszter: a Dunakanyarban élők békére, biztonságra és szuverén politikára vágynak

    Orbán Viktor Brüsszel után Szentendrére érkezik – pénteken folytatódik az országjárás

    Tuzson Bence a Dunakeszi Diáknegyedben: kiemelten fontos a gyermekek digitális készségének fejlesztése

    Így emelkedhet a polgármesterek fizetése

    Vitályos Eszter: A csobánkai bánya ügyében a kitermelés újraindítását és annak hulladékkal való feltöltését nem lehet támogatni

    Megalakult a megyei jogú város rangját visszakapó Esztergom közgyűlése

    Önnek mi a véleménye?

    • FacebookFacebook
    • Google PlusGoogle +

    HÍRFOLYAM

    Vitályos Eszter: a Dunakanyarban élők békére, biztonságra és szuverén politikára vágynak

    Orbán Viktor Brüsszel után Szentendrére érkezik – pénteken folytatódik az országjárás

    4-1-es váci siker végre a hazai pályán

    Árokba hajtott egy autó a váci kórház utáni kanyarokban

    Kigyulladt a turistaház a Nagy-Hideg-hegyen

    • VÁC
    • SZENTENDRE
    • ESZTERGOM

    4-1-es váci siker végre a hazai pályán

    2025.03.11.

    Árokba hajtott egy autó a váci kórház utáni kanyarokban

    2025.01.16.

    Nem volt szerencséjük a váci kézis lányoknak Türingiában

    2024.11.11.

    Vitályos Eszter: a Dunakanyarban élők békére, biztonságra és szuverén politikára vágynak

    2026.03.27.

    Orbán Viktor Brüsszel után Szentendrére érkezik – pénteken folytatódik az országjárás

    2026.03.19.

    Mától teljes vonalon jár a szentendrei HÉV

    2024.09.25.

    Megalakult a megyei jogú város rangját visszakapó Esztergom közgyűlése

    2024.10.10.

    Váltóhiba miatt Vác és Esztergom vonalán is jelentős késésre kell számítani

    2022.01.31.

    Emeletes vonatokon utazhatunk már Esztergom és Budapest között is

    2021.11.03.
    Facebook Instagram YouTube RSS
    • Budakalász
    • Dunakeszi
    • Esztergom
    • Göd
    • Nagymaros
    • Pomáz
    • Szentendre
    • Szob
    • Vác
    © 2026 Minden jog fenntartva. Dunakanyari Napok

    Írd be a keresendő kifejezést, majd nyomj Entert! Kilépéshez nyomd meg az Esc-et.