Sport, Váci hírek

Szoros meccsen, fontos győzelmet arattak a váci kézis lányok

Kácsor Gréta a Dunaújvárosi Kohász KA-Váci NKSE női kézilabda mérkőzésen

A Vác győzött a Dunaújváros vendégeként a női kézilabda-bajnokság pénteki játéknapján, Szekszárdon.

A még utánpótláskorú, junior világ- és Európa-bajnok váci Kácsor Gréta ismét fantasztikus formában játszott, 11-szer volt eredményes, így már 98 gólnál jár az idei bajnokságban. A házigazdáknál pedig Triscsuk Krisztina volt a legeredményesebb a tíz találatával.

Pénteki eredmény:

• Dunaújvárosi Kohász KA-Váci NKSE 35-36 (15-17)

A váci lányok edzője, Szilágyi Zoltán így nyilatkozott a mérkőzés után a kézilabda csapat online felületének: „A szünetben mondtam a lányoknak, hogy az a csapat nyer, amelyik előbb rakja rendbe a védekezését. Ez az utolsó percekben nekünk sikerült, ez jelentette a siker kulcsát.”

A mérkőzés előtt 12-12 ponttal állt a bajnokságban a két csapat. A Váci NKSE a győzelmével lerázta pillanatnyilag magáról a dunaújvárosi csapatot és a 6. helyen áll a Női Kézilabda NB I-ben.

A bajnokság élén a Győr áll, őt a Ferencváros követi. Az élcsapatok könnyed és egyformán nagy különbségű győzelmet arattak szombaton: a címvédő és listavezető Győr 26, a második Ferencváros pedig 23 góllal verte ellenfelét.

Szombati eredmények:

• Győri Audi ETO KC-Kisvárda Master Good SE 45-19 (21-10)
  • FTC-Rail Cargo Hungaria – Szombathelyi KKA 40-17 (23-9)
  • MTK Budapest-Alba Fehérvár KC 36-30 (17-17)

Főkép: A junior világ- és Európa-bajnok Kácsor Gréta. Fotó: Lakatos Gábor (Váci NKSE Facebook oldal)